خانه / دسته‌بندی نشده / 40 واحد مسکونی قدیمی در راور کرمان آسیب دیده است

40 واحد مسکونی قدیمی در راور کرمان آسیب دیده استمجید اشرف گنجویی روز جمعه در حاشیه نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان در استانداری به خبرنگار ایرنا افزود: 120 خانوار آسیب از زمین لرزه هجدک در شهرستان راور حضور دارند که اقلام امدادی شامل پتو، موکت، و چادر برای آنها بارگیری و در حال اعزام است.
وی اظهار کرد: تیم های امدادی جمعیت هلال احمر پس از وقوع حادثه فوری به مناطق زلزله زده اعزام شده و ارزیابی های تخصصی خود را آغاز کرده اند.
وی یادآور شد: بنا به تاکید استاندار کرمان، یک فروند بالگرد نیز به مناطق زلزله زده اعزام شده است و یک فروند بالگرد دیگر نیز آماده پرواز است که در صورت نیاز به پرواز درخواهد آمد.
وی گفت: ارتباط مستمر با گروه های امدادی برقرار است و اطلاعات مربوطه فوری در ستاد مدیریت بحران استان کرمان رصد شده و تصمیم گیری می شود.
اشرف گنجویی افزود: تاکنون سه کامیون حامل اقلام امدادی آماده و در حال اعزام به منطقه است و نیروی انتظامی برای تامین امنیت این کامیون ها، همکاری دارند.
وی خاطرنشان کرد: ستاد امداد و نجات در این حادثه در روستای گورک که بیشترین خسارت را دیده تشکیل شده است.
وی عنوان کرد: با توجه به گل آلود شدن آب قنات ها، باید آب آشامیدنی سالم در این منطقه در اسرع وقت تامین شود.
تجربه های تلخ زلزله های بم و زلزله اخیر کرمانشاه به هراس و ترس مردم از این حوادث غیر مترقبه افزوده و این امر موجب شده که ماندن در خیابان ها و پارک ها را با وجود سرمای هوا به ماندن در منازل خود ترجیح دهند.
هراس از زمین لرزه در بین ساکنان آپارتمان ها مشهودتر است و این موضوع سبب شده که ساکنان این واحدها با خودرو به سمت منازل همکف اقوام و مکان های امن حرکت کنند.
ازدحام در پمپ های بنزین و جایگاه های عرضه گاز CNG نیز به خوبی در سطح شهر کرمان مشهود است و تاکنون مشکلی در عرضه این فرآورده های سوختی وجود نداشته است.
با وجود اینکه پس لرزه های زمین لرزه صبح امروز هجدک ادامه دارد، مسئولان مربوطه و ستاد مدیریت بحران استان آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی را دارند.
زلزله ای به بزرگی 6.1 درجه در مقیاس امواج درونی زمین، هجدک کرمان را در ساعت 6 صبح امروز (جمعه) لرزاند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: جلال اسکندری
7440/3029/6033انتهای پیام /*


پاسخ دهید