خانه / دسته‌بندی نشده / 2 تساوی و 24 برد حاصل تلاش قائم مقامی در مسابقات شطرنج قزوین

2 تساوی و 24 برد حاصل تلاش قائم مقامی در مسابقات شطرنج قزوینبه گزارش ایرنا، این استاد بزرگ شطرنج کشور شامگاه سه شنبه در یک رقابت که هفت ساعت به طول انجامید، با 26 نونهال و نوجوان به طور همزمان در قزوین به رقابت پرداخت.
این رقابتها در محل خانه شطرنج بویه واقع درپارک ملت قزوین و با حضور گروهی از علاقه مندان به ورزش شطرنج برگزار شد.
مسئول اجرایی این رقابت ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: احسان قائم مقامی برای دیدار با مهدی بویه، یکی از خیرانی که تاکنون کمک های فراوانی به شطرنج استان کرده به قزوین سفر کرده است.
فاطمه پیله فروش ها افزود: خانه شطرنج بویه در قزوین اردیبهشت ماه سال جاری افتتاح شد و تاکنون 10 مسابقه ریتد در آن برگزار شده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم با توجه به احداث سالن اختصاصی بویه در یکی از بهترین نقاط قزوین، شاهد جذب و افزایش تعداد علاقه مندان به این رشته در شهر قزوین باشیم.
احسان قائم مقامی، استاد بزرگ کشور روز گذشته در گفت وگو با ایرنا، حضور در رقابت های لیگ برتر، شرکت در مسابقات جام پایتخت با حضور 20 تیم خارجی در اوایل آبان ماه، حضور در سری مسابقات اروپایی و آمریکایی با استارت رقابت های آریزونا و بررسی قرارداد با چند تیم اروپایی را از جمله برنامه های خود در سال جاری عنوان کرد.
استان قزوین دارای یکصد شطرنجبار دارای ریتینگ و بیش از 6 هزار علاقه مند به این رشته ورزشی است.
8054/ 6012 خبرنگار: رضا اسدی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


پاسخ دهید