خانه / دسته‌بندی نشده / پیکر جان‌باختگان حادثه پالایشگاه تهران در ایلام تشییع شد

پیکر جان‌باختگان حادثه پالایشگاه تهران در ایلام تشییع شدبه گزارش بروز حادثه اتش سوزی عصر روز جمعه در یکی از واحدهای پالایشگاه تهران شش قربانی از کارکنان این پالایشگاه شد که همگی اهل دهستان بیجنوند از توابع شهرستان چرداول در 76 کیلومتری شمال مرکز استان ایلام بودند .
به گزارش ایرنا، تشییع این جانباختگان به نام‌های سجاد دارابی، پوریا دارابی، محسن دارابی، افشار میرزایی، کاظم امیری و نعمت کوخایی که مرگ جانگذار انان موجب اندوه عمومی در استان ایلام شد با حضور و همدردی پرشمار مردم ومسوولان استان ایلام همراه بود.
پس از ایین تشییع ، پیکر این جانباختگان برای خاکسپاری به زادگاه انان دهستان بیجنوند در 35کیلومتری سرابله انتقال یافت و درحالی که نوای غمناک دهل و سورنا، ناله و مویه مادران، فرزندان و همسران درگذشتگان را همراهی می کرد در ارامستان بیجنوند به خاک سپرده شدند.
امام جمعه سرابله در ایین تشییع پیکر این جانباختگان گفت: مرگ در راه کسب حلال در واقع نوعی شهادت و حرکت در مسیر و راهی است که در قرآن،روایات متعدد از پیامبراکرم (ص) و امامان معصوم(س) بر درستی و هم طرازی آن با اجر شهادت تاکید شده است.
حجت الاسلام احمد امرایی تاکید کرد: این جوانان برومند با تحمل سختی ها ی متعدد کمر همت بر کسب نان حلال بستند که در واقع حرکتشان مجاهدت فی سبیل الله است و اجرشان هم ردیف شهیدان است.
وی با ذکر این نکته که امروز در شهرستان چرداول در راستای تکریم جایگاه جان باختگان صنعت نفت عزای عمومی اعلام شده است از حضور همه شرکت کنندگان قدردانی کرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نیز در این مراسم اعلام کرد: دولت و وزارت نفت و همچنین نمایندگان استان به جد پیگیر علل و دلایل حادثه پتروشیمی تهران و رسیدگی به وضعیت جان باختگان و خانواده های داغدار آنان هستند و از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
حسین کلانتری اظهار داشت: استان ایلام افتخار می کند که 6 جوان لایق و برومند را در راه اعتلای صنعت نفت و اقتصاد کشور تقدیم نظام و انقلاب کرده است.
خبرنگار: رضا آزادی** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
/6034/7176انتهای پیام /*


پاسخ دهید