خانه / دسته‌بندی نشده / پیشگیری از آسیب های اجتماعی مطالبه رهبری از قوای سه گانه است

پیشگیری از آسیب های اجتماعی مطالبه رهبری از قوای سه گانه استبه گزارش ایرنا عبدالرضا عزیزی روز سه شنبه در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان قزوین که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد،افزود: شورای اجتماعی به دستور مقام معظم رهبری تشکیل شده است.
وی با انتقاد از بی توجهی برخی به موازین پیشگیری اظهار کرد: باید علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و مسئولان باید به مردم به دید فرزندان خود نگاه کنند و عوامل آسیب های اجتماعی را از بین ببرند.
وی در بخش دیگری از سخنانش بزرگترین مشکل کشور را مدیریت بد برخی مسئولان دانست و گفت: برخی مسئولان طرح های ناقصی چون مسکن مهر را اجرا کرده و ارتقا نیز گرفته اند.
وی با یادآوری بازدید دیروز اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از شهر محمدیه و شهرک مهرگان قزوین اظهار کرد: قلب ما با دیدن این مناطق درد گرفت و با تمام وجود احساس کردم مشکل کشور، ما مسئولان هستیم و چرا با مدیرانی که عملکردشان خوب نیست، برخورد نمی شود.
وی اظهار گرد: در برخی مناطق طلاق بالای 25 درصد است و اعتیاد بیداد می کند و دلیل آن این است که سازندگان، فضای آموزشی و درمانی کافی را در نظر نگرفته اند و از نظر امنیتی نیز خوب عمل نکرده اند و مناطق به گونه ای ساخته شده که مردم باهم درگیر می شوند.
وی گفت: در مهرگان و محمدیه قزوین یش از 27 هزار آپارتمان وجود دارد و 100 هزار نفر جمعیت اسکان داده شده که جای پارکینگ نیست و به گونه ای ساخته شده که درگیری بین مردم ایجاد شود و بد مدیریت شده است.
وی اضافه کرد: البته در کل کشور اینگونه است و جای درنگ دارد که سازنده این شهرک تا حد معاون وزیر رشد کرده است و این مشکلات را به وزیر و مقام معظم رهبری منعکس خواهیم کرد چرا که بیشتر مشکلات ما، مسئولان هستند.
وی افزود: برخی افرادی که اینجا مشاهده کردیم از جمله آقای موسوی که 600 معلول را به صورت مسقیم و 400 نفر را به صورت غیر مستقیم به کار گرفته اند، جای الگوسازی در کشور دارد.
وی ادامه داد: مهرگان با جمعیت 100 هزار نفری اکنون حاشیه شهر قزوین شده، چرا در برابر آسیب ها ساکت می نشینیم.
وی افزود: اگر دربرابر برخی مسائل ساکت شویم؛ مجبوریم هزینه های آتی زیادی بپردازیم زیرا مهمترین سرمایه ما، سرمایه اجتماعی است که دشمنان نتوانسته اند ما را با حضور این سرمایه از صحنه خارج کنند.
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی قرار است از چند طرح در استان قزوین دیدن کنند.
6101* 6012خبرنگار:هادی درزی رامندی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


پاسخ دهید