خانه / دسته‌بندی نشده / پیام عزاداری امام حسین(ع) حرکت در مسیر ترویج احکام دینی است

پیام عزاداری امام حسین(ع) حرکت در مسیر ترویج احکام دینی استحجت الاسلام والمسلمین سید محمد واعظ موسوی روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:ماه محرم به عنوان یکی از عناصر اصلی زنده نگه داشتن اسلام و احکام حیات بخش آن، تاثیرات شگرفی را در قرن معاصر گذاشته است و روحانیت، مداحان و شورآفرینان این ماه حماسی، نقش بسیار مهمی در این عرصه دارند.
وی گفت: این دو قشر یعنی روحانیت و مداحان باید توجه کنند که یاد خدا و ترویج احکام اسلام با متانت، مقید بودن به احکام الهی و قرار دادن عزداری ها در مسیر شایسته آن، قابل دسترسی است.
عضو سابق مجلس خبرگان رهبری گفت: همه عزیزانی که در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت دارند باید به خاطر پیدا کردن چنین توفیقی خداوند را شاکر بوده و از افتادن در دام انحرافات و بدعت ها پرهیز کنند.
واعظ موسوی گفت: همه باید به پیروی از مراجع تقلید و بزرگان دین، عزاداری ها را به گونه ای انجام دهند که مورد قبول حق و شایسته حضرت سیدالشهدا (ع) باشد.
وی اظهار داشت: متاسفانه برخی گروه های عزاداری با انجام کارهای سبک، غیرمشروع، غیرعقلانی و با تقلید از برخی روش ها، آهنگ ها و متدهایی که جنبه شرعی ندارد بلکه از بیرون مرزها در فرهنگ، آداب و رسوم ما داخل شده است، باعث بی اعتبار کردن مجالس و محافل حسینی خواهند شد.
7401/ 6133/ خبرنگار- بهمن اطمینان ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


پاسخ دهید