خانه / دسته‌بندی نشده / ورود 138 هزار زائر اربعین از گذرگاه مرزی چذابه به کشور

ورود 138 هزار زائر اربعین از گذرگاه مرزی چذابه به کشورسرهنگ حامد غریبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پایانه چذابه افزود: از ابتدای ماه صفر نیز تاکنون 379 هزار زائر اربعین نیز از همین نقطه مرزی به عتبات عالیات مشرف شده اند.
وی با بیان اینکه ورود زائران اربعین به کشور از مرز چذابه روندی شتابان به خود گرفته است افزود: تنها در روز چهارشنبه، 31هزار و 348 زائر از چذابه وارد کشور شده اند ولی خروجی به سمت کربلا از این مرز تنها سه هزار و 886 زائر بوده است.
فرمانده انتظامی دشت آزادگان افزود: از امروز به بعد روند ورودی زائران به کشور از طریق گذرگاه چذابه باز هم شتاب خواهد گرفت ولی خروجی زائر به حداقل خواهد رسید.
غریبی افزود: عزیمت زائران اربعین حسینی به کربلا از مرز چذابه ، به کندی تا 28 صفر سالروز رحلت جانسوز حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) ادامه خواهد یافت.
در اربعین پارسال 430 هزار زائر از طریق گذرگاه چذابه به کربلای معلی عزیمت کردند.
گرمای هوا، گرد و خاک و سرریز نشدن زائر از مرز مهران به چذابه از دلایل کاهش شمار زائران اربعین از گذرگاه مرزی چذابه عنوان شده است.
گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه 2 کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی هستند.
امروز پنجشنبه در ایران اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)است ولی در عراق فردا جمعه اربعین اعلام شده است.
6065/6064
خبرنگار: محمدرضا بنوره **انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخ دهید