خانه / دسته‌بندی نشده / نشست مشورتی شورای مرکزی مجامع کشوری کانونهای هلال احمر در مشهد

نشست مشورتی شورای مرکزی مجامع کشوری کانونهای هلال احمر در مشهدرئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر روز دوشنبه در حاشیه این نشست به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس رویکرد و راهبرد جمعیت هلال احمر در مشارکت جوانان و دانشجویان در تصمیم گیریها و تصمیم سازیها پارسال فعالیت کانونهای دانشجویی و کانونهای جوانان هلال احمر در استانهای سراسر کشور تشکیل شد.
مسعود حبیبی افزود: در ادامه فعالیت این کانونها در سطح کشور با تشکل شوراهای مرکزی هر کانون در هر استان مجمع کانونهای دانشجویی و جوانان در سطح ملی شکل گرفت. فلسفه وجودی فعالیت این کانونها مشارکت و مشورت گیری از جوانان در عرصه های تصمیم گیری و تصمیم سازی فعالیتی هلال احمر بوده است. حمایت از ایده ها، خلاقیتها و نوآوریهای جوانان عضو هلال احمر از دیگر اهداف است.
وی ادامه داد: برای برگزاری انتخابات کانونهای دانشجویی و کانونهای جوانان در سال آینده تصویب آئین نامه آنها ضرورتی است که با برگزاری ششمین نشست مشورتی شورای مرکزی مجامع کشوری در مشهد در این زمینه تصمیم گیری می شود.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: با تائید و تصویب نهایی این آیین نامه و برگزاری انتخابات کانونها شاهد رشد و بالندگی فعالیت آنها و تاثیرگذاری مورد نظر در زمینه های مختلف خواهیم بود.
وی افزود: دو هزار کانون دانشجویی و کانون جوانان هلال احمر در سطح کشور فعالیت دارند. 1200 کانون از این تعداد دانشجویی بوده و در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و 800 کانون نیز کانونهای جوانان در شعب جمعیت هلال احمر کشور هستند.
حبیبی ادامه داد: علاوه بر این تعداد 250 کانون طلاب و 700 کانون روستایی هلال احمر نیز در سطح کشور فعال است که امید می رود در آینده نزدیک مجامع کشوری هر یک از این کانونها نیز فعال شوند.
ششمین نشست مشورتی شورای مرکزی مجامع کشوری دبیران کانونهای دانشجویی وجوانان جمعیت هلال احمر به مدت دو روز در مشهد ادامه داشت.
هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یکی موثرترین 193 عضو فدراسیون جهانی صلیب سرخ که یک میلیون نفر عضو دارد. 700 هزار نفر از این تعداد داوطلب هستند. همچنین کانونهای هلال احمر دانش آموزی در هشت هزار مدرسه در سطح کشور فعالیت دارند.
خبرنگار: آرزو جاودانی **انتشار: حسین کریم زاده
7496/1858انتهای پیام /*


پاسخ دهید