خانه / دسته‌بندی نشده / ماموریت اربعین به مثابه بزرگترین رزمایش ترابری نیرو و تجهیزات

ماموریت اربعین به مثابه بزرگترین رزمایش ترابری نیرو و تجهیزاتسردار ‘رحمت اله محمدی’ در گفت و گویی خبری در مرز مهران افزود: کارکنان معاونت آماد و پشتیبانی ناجا در راستای وظایف ذاتی و پشتیبانی از ماموریت اربعین حسینی برنامه ریزی های خود را از سه ماه قبل آغاز کردند و کمیته‌های مختلفی را برای ساماندهی این مأموریت تشکیل داده است.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی و مجموعه معاونت آماد و پشتیبانی ناجا در اربعین 96 بزرگترین رزمایش حمل و نقل ، نیرو و تجهیزات را به اجرا گذاشت.
وی افزود: امسال در راستای ماموریت اربعین تعداد 500 دستگاه کانتینر به منظور روان‌سازی و تردد زائران و گیت بندی پایانه های مرزی از شهرهای مختلف به استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه منتقل شد.
وی تامین پوشاک و تغذیه کارکنان و تامین سوخت وسایل نقلیه برای ماموریت اربعین را از دیگر اقدامات معاونت آماد و پشتیبانی ناجا عنوان کرد و گفت: طرح های آمادی در سه مرحله، قبل ، حین و بعد از ماموریت اربعین اجرایی می‌شود.
سردار محمدی گفت: در ماموریت اربعین امسال بیشترین هماهنگی با دستگاه های برون سازمانی در بحث اربعین اعم از ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع، وزارت کشور، سازمان کشتیرانی، ارتش ، سپاه و دستگاه‌هایی که می توانستند ناجا را در این راستا کمک کنند به عمل آمد.
وی وجود نظم و امنیت خاص اربعین امسال را ناشی از تلاش شبانه روزی همه نیروها در فراهم کردن زمینه مناسب برای تسهیل تردد زوار ذکر کرد.
وی همراهی و همکاری همه نیروها و گروه ها در برقراری نظم برای تردد زوار با توجه به خیل عظیم زائران که مرز بین المللی مهران تردد کردند، قابل توجه اعلام کرد.
مرز بین المللی مهران یکی از مبادی پرتردد کشور به دلیل برخورداری از امنیت و کوتاهی مسافت به عتبات عالیات بشمار می رود.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی** انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7177/6034انتهای پیام /*


پاسخ دهید