خانه / دسته‌بندی نشده / راهیابی 3 فیلم کوتاه از آذربایجان غربی به جشنواره ولز

راهیابی 3 فیلم کوتاه از آذربایجان غربی به جشنواره ولزرئیس انجمن سینمای جوانان آذربایجام غربی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این جشنواره پنج تا هفت آبان سال جاری در شهر کاردیف /Cardiff/ برگزار می شود.
احسان مهدیان افزود: ‘درکنار من’ و ‘خاطرات گِلی من’ که هر 2 اثر به نویسندگی و کارگردانی ‘ زانیار محمدی نکو’ است، در این جشنواره حضور دارد.
وی اضافه کرد: فیلم ‘در کنار من’ پیش از این جایزە بهترین مستند کوتاه بخش بین الملل جشنوارە لوکانیای /Lucania/ ایتالیا را از آن خود کرده و در جشنواره بین المللی CSFF آمریکا نیز برندە جایزە بهترین فیلم مستند خارجی شدە است.
وی ادامه داد: مستند 6 دقیقه ای ‘در کنار من’ با هدف جذب گردشگران از گوشه و کنار جهان به روستای ‘ داش بند’ در مسیر میاندوآب – بوکان تهیه شده است.
رئیس انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی همچنین بیان کرد: فیلم کوتاە داستانی سه و نیم دقیقه ای ‘خاطرات گِلی من’، دومین اثر به نویسندگی و کارگردانی زانیار محمدی نکو بوده که با پیام نکوهش جنگ، خاطرات یک سفالگر را به نمایش گذاشته و به قربانیان بمباران سردشت و هیروشیما تقدیم شده است.
احسان مهدیان افزود: این اثر پیش از این در جشنوارە بین المللی فیلم کوتاە کاراگیل هندوستان برگزیده شده بود.
وی اظهار کرد: ‘رسیدن’ به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا میناپور سومین فیلم کوتاه این استان بوده که به جشنوارەی بین المللی فیلم ‘کاردیف ولز’ راە یافته است.
وی افزود: داستان این فیلم کوتاه درباره زوج جوانی است که قصد مهاجرت دارند و اتفاق هایی برایشان پیش می آید.
به گزارش ایرنا، انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی در شهرستان های ارومیه و مهاباد دارای دفتر بوده و یک نمایندگی آن در بوکان دایر است.
انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی 25 جایزه را در سال های 1394و 1395 در بیش از 70 جشنواره بین المللی فیلم و عکس برای این استان به ارمغان آورده است.
آموزش و تولید فیلم های کوتاه هنرجویی و حرفه ای، عکاسی و نمایش فیلم های تاثیرگذار در طول سال از فعالیت های مهم انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی است.
7129/3072
** خبرنگار: توحید محمودپور ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید