خانه / دسته‌بندی نشده / دانشگاه اصفهان با دانشگاه مک کواری استرالیا همکاری می کند

دانشگاه اصفهان با دانشگاه مک کواری استرالیا همکاری می کندمدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه اصفهان روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: هیاتی از دانشگاه مک کواری با سفر به اصفهان و دیدار با مسئولان دانشگاه اصفهان بر همکاری دو جانبه با این دانشگاه تاکید کردند.
سیدکمیل طیبی افزود: در این دیدار مقرر شد که همکاری ها با تمرکز بر رشته های مهندسی و زیست شناسی در دوره های مشترک بویژه کارشناسی ارشد و فراهم کردن تسهیلات برای فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا و اعزام استادان برای دوره کوتاه مدت باشد.
وی خاطرنشان کرد: هیات اعزامی از دانشگاه مک کواری استرالیا شامل مدیر روابط بین الملل منطقه آسیا و خاورمیانه و استادان دانشکده علوم و فنی مهندسی این دانشگاه بودند.
طیبی همچنین از اعزام هیاتی از دانشگاه اصفهان به دومین کنفرانس سه­ جانبه تبادل دانش بین کشورهای ایران، فرانسه و آلمان به فرانسه خبر داد و گفت: اولین دوره این کنفرانس اردیبهشت پارسال با همکاری دانشگاه­های استراسبورگ فرانسه، اصفهان و فرایبورگ آلمان در اصفهان برگزار شد.
وی اضافه کرد: دومین دوره این کنفرانس 15 الی 17 نوامبر 2017 مصادف با 24 تا 26 آبان در شهر استراسبورگ ایالت آلزاس کشور فرانسه برگزار می شود.
دانشگاه مک کواری، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در شهر سیدنی استرالیا است که در سال 1964 پایه گذاری شد. این دانشگاه دارای حدود 40 هزار دانشجو از بیش از یکصد کشور است.
دانشگاه اصفهان با 70 سال قدمت بعنوان یکی از دانشگاه های جامع و برتر کشور دارای حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هیات علمی است.
اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور با 176 مرکز آموزش عالی و 330 هزار دانشجوی در حال تحصیل است.
ت/3011 / 6027 خبرنگار: آسیه معینی* انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


پاسخ دهید