خانه / دسته‌بندی نشده / بهزیستی با 15 موکب به زائران اباعبدالله(ع) خدمت می کند

بهزیستی با 15 موکب به زائران اباعبدالله(ع) خدمت می کندانوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در ایلام به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد موکب با هدف ارائه خدمات ر به زائران اباعبدالله(ع) و بویژه زائران توانخواه و سالمند جامعه هدف بهزیستی در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: در این موکب ها خدمات رسانی توسط کارکنان ادارات بهزیستی کشور به عموم زائران اربعین حسینی و بصورت ویژه به جامعه هدف بهزیستی ارایه می شود.
وی گفت: در این موکب ها خدمات تخصصی توانبخشی شامل توزیع واکر، سمعک، عصا، تعمیر ویلچر و غیره به زائران اربعین حسینی ارایه می شود.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین با ساماندهی زائران گمشده در مرز مهران اشاره کرد و گفت: سال گذشته 200 زائر ساماندهی شدند و امسال نیز این خدمت بهزیستی اکنون نیز در حال انجام است.
رئیس سازمان بهزیستی همچنین امروز در دیدار با استاندار ایلام گفت: توسعه برنامه های اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار در دستور کار این سازمان قرار داردکه دراستان ایلام با جدیت پیگیری می شود.
وی اظهار کرد: این سازمان در صدد است تا زمینه زندگی توام با عزت برای زنان سرپرست خانوار فراهم تا با فراهم آوردن زمینه توانمندسازی آنها از چتر حمایتی بهزیستی خارج شوند.
وی طرح خدمات مالی خرد را یکی از تجربه های موفق این سازمان عنوان کرد که در 2 استان ایلام و کردستان اجرا و دستاوردهای مطلوبی بدنبال داشت.
وی گفت: در استان ایلام با اجرای این طرح 300 گروه با اشتغالزایی سه هزار نفر از زنان و دختران روستایی تشکیل که خوشبختانه ایلام تجربه موفقی در این زمینه داشته است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور و هیات همراه به منظور بازدید از مرز مهران امروز به استان ایلام سفر کرده است.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7171/6034انتهای پیام /*


پاسخ دهید