خانه / دسته‌بندی نشده / بنیاد برکت 500 خانه محروم در استان گلستان احداث می کند

بنیاد برکت 500 خانه محروم در استان گلستان احداث می کندبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمدمهدی سلمانزاده روز چهارشنبه در آیین افتتاح متمرکز سه مدرسه ساخت بنیاد برکت در گنبدکاووس با تشریح فعالیت های این بنیاد در استان گلستان، افزود: از سال 87 تاکنون 32 مدرسه با 224 کلاس درس و صرف هزینه ای بالغ بر 168 میلیارد و 795 میلیون ریال در استان گلستان احداث و به آموزش و پرورش تحویل شده و این روند ادامه دارد.
وی مشارکت در امور فرهنگی را از دیگر اقدامات بنیاد برکت در استان گلستان برشمرد و گفت: ساخت دارالقرآن، خانه عالم در روستاها و مسجدسازی از جمله فعالیت هایی است که در حوزه فرهنگی ازسوی این بنیاد در حال انجام است.
سلمانزاده مشارکت در ساخت مراکز بهداشتی را از دیگر فعالیت های بنیاد برکت برشمرد و گفت: در استان گلستان این بنیاد ساخت یک بیمارستان در شهرستان مینودشت را به اتمام رسانده و سال گذشته با حضور وزیر بهداشت بهره برداری از آن آغاز شد.
وی افزود: علاوه برآن، بنیاد برکت چهار مرکز بهداشت نیز در مناطق مختلف استان احداث کرده است.
مدیر کل ستاد اجرایی فرمام امام (ره) استان گلستان کمک به ایجاد اشتغال و نیز همکاری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان منویات رهبر معظم انقلاب را از دیگر زمینه های فعالیت بنیاد برکت برشمرد و گفت: بنیاد برکت از طریق مشارکت در 49 درصد سهام واحدهای تولیدی بخش خصوصی، به تقویت فعالیت آنها با هدف ایجاد اشتغال بیشتر و رونق تولید کمک می کند.
وی افزود: ساخت مراکز صنعتی توسط بنیاد برکت از دیگر برنامه ها برای ایجاد اشتغال و رونق تولید است که این طرح در استان گلستان در مرحله مطالعه و تحقیق قرار دارد.
به گزارش ایرنا، بهره برداری از سه مدرسه ساخته شده در گنبدکاووس از سوی بنیاد برکت شامل مدرسه برکت شهید شادکام روستای آبادان تپه، مدرسه برکت مالک اشتر روستای کاکا و دبستان برکت بزرگمهر گنبدکاووس امروز (چهارشنبه ) آغاز شد و برای ساخت آنها که در مجموع دارای 28 کلاس درس و سه هزار و 121 متر مربع زیربنا است، 37 میلیارد ریال هزینه شده است.
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) می باشد که به منظور کمک و همیاری برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور، تشکیل شده است.
مدرسه سازی یکی از بنیادی ترین و ماندگارترین فعالیت های بنیاد برکت است و در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، ساخت یک هزار مدرسه در روستاها و مناطق محروم با تعامل مستمر وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در حال انجام است.
1860
انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


پاسخ دهید