خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری بزرگترین تعزیه میدانی کشور در روستای صحرارود شهرستان فسا

برگزاری بزرگترین تعزیه میدانی کشور در روستای صحرارود شهرستان فسارئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان برخی از شاخص های این تعزیه میدانی که به عنوان بزرگترین تعزیه کشور نام گرفته افزود: همچون سالهای گذشته بزرگترین تعزیه میدانی کشور با حضور ٢٥٠ بازیگر در زمینی به وسعت ٢ هکتار از ساعت ٨ صبح در تپه های صاحب الزمان (عج) روستای صحرارود فسا برگزار شد.
محمدکاظم رحمانی افزود: متن این نمایش مذهبی پس از تحقیق و پژوهش استادان دانشگاه شیراز و به قلم محمود سیمکانی و وحید بنده خدا نگارش شده است که در آن سعی شده وقایعی از ورود مسلم تا ورود حضرت زینب(س) و دیگر اسرای عاشورا به کوفه را روایت کند.
وی هدف از برگزاری این تعزیه ترویج فرهنگ عاشورایی، انتقال مفاهیم و جلوه هایی زیبا از ایثار و جانفشانی در راه مبارزه با باطل و دفاع از حق و حقیقت و آشکار کردن چهره نفاق بر شمرد.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی فسا اضافه کرد: هنرمندان هنرهای تجسمی با بهره گیری از معماری ایرانی اسلامی، نمادهایی را طراحی و ساخته اند که در روز اجرا رونمایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه تعزیه بزرگ صحرارود در سال ٩٠ به ثبت ملی و مذهبی رسیده است افزود: پیش بینی می شود بیش از ٥٠ هزار نفر از عاشقان و دوستداران اهل بیت (ع) از سراسر استان از این تعزیه استقبال کنند.
شهرستان فسا در فاصله 140 کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
6113 / 1876انتهای پیام /*


پاسخ دهید