خانه / دسته‌بندی نشده / بازار مصرف کشورهای خارجی نباشیم / خط مشی حضرت زینب (س) راهبرد سیاسی در روابط بین الملل باشد

بازار مصرف کشورهای خارجی نباشیم / خط مشی حضرت زینب (س) راهبرد سیاسی در روابط بین الملل باشدآیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در جوار حرم مطهر رضوی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: باید با تکیه بر قدرت خود، حمایت از تولیدات داخلی و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی مشکلات را حل کرد.
وی اظهار کرد: طبق منویات رهبری با سرمایه گذاری خارجی در کشور مخالف نیستیم اما سرمایه گذاری که باعث شود چشمانمان به دست دیگران باشد، درست نیست.
وی گفت: با گذشت بیش از 6 ماه از نامگذاری سال جاری به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و عمل، خودرو های خارجی بیش از خودروهای داخلی در خیابانها دیده می شوند.
امام جمعه مشهد افزود: مشکل کشور با شعار دادن و آمارهای متناقض حل نمی شود.
وی اظهار کرد: 12 میلیون دختر و پسر مجرد به خاطر مشکل مسکن و اشتغال مقابل هم صف کشیده اند و نمی توانند ازدواج کنند.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که جلو واردات گرفته شود و تولیدات داخلی توسعه یابد، بازار پوشاک ما نباید بازار کالاهای ترکیه و چین باشد و بازار خودرو ما نباید بازار شرکت های خارجی باشد.
آیت الله علم الهدی افزود: نباید مسیر را برای افراد سودجو که با مکیدن خون ملت برای خود ثروت اندوزی می کنند باز کنیم.
وی اظهار کرد: در داخل کشور استعداد، قدرت، منابع ثروت و توان تولید را داریم و باید با بکارگیری این ظرفیتها تولید و اشتغال خود را رونق دهیم و بازار مصرف برای دیگران نشویم.
وی گفت: با تحقق این مهم و الگو گیری از منش امامان معصوم و اهل بیت (ع) می توانیم هم جواب عربده کشی و لات بازی مردی دیوانه که می خواهد با دیوانه بازی از ما امتیاز بگیرد را بدهیم و هم اقتصاد مقاومتی را که شاخصه هایش توسط رهبر معظم انقلاب مشخص شده، محقق کنیم.
امام جمعه مشهد افزود: شیوه و منش حضرت زینب (س) پس از قیام عاشورا باید خط مشی و راهبرد سیاسی ما در روابط بین الملل باشد.
وی با بیان اینکه کلام و خطبه حضرت زینب (س) پس از قیام عاشورا تمام قدرت یزید را درهم پیچید، اظهار کرد: بیانات حضرت امام سجاد (ع) و خطبه های حضرت زینب (س) که یزید را مستاصل کرد، درس سیاسی برای همه مسلمانان دنیاست.
7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


پاسخ دهید