خانه / دسته‌بندی نشده / بارش برف برخی مدارس خراسان شمالی را تعطیل و تردد در جاده ها را مختل کرد

بارش برف برخی مدارس خراسان شمالی را تعطیل و تردد در جاده ها را مختل کردمسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل کوهستانی بودن منطقه و بارش برف تمامی مدارس پیش دبستانی، استثنایی، ابتدایی و متوسطه اول در دهستان سنگر و روستای قره چشمه، دالنجان، ترکیه، جنجال آباد، کوکدره پیره، پسکن، قرجغه، باغ محله، دالنجان کردیه، مهدکانلو، زینکانلو قره گل، تبریان و خسروی شهرستان فاروج امروز در نوبت صبح تعطیل اعلام شده است.
8 هزار دانش آموز در 142 آموزشگاه شهرستان فاروج تحصیل می کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: گردنه های اسدلی و امین الله در این استان هم اکنون به علت بارش برف و یخ زدگی بشدت لعزنده است.
محمد مشتری گفت: از رانندگان درخواست می شود با احتیاط کامل رانندگی کنند.
وی اظهار کرد: راه های در برخی محورها نیز به علت برودت هوا دچار لغزندگی بود که عوامل راهداری نسبت به شن و نمک پاشی اقدام کرده اند و اکنون تردد در تمام محورها برقرار است.
مشتری خاطرنشان کرد: راهداری از یکی دو روز پیش به حالت آماده باش درآمده اند و نسبت به خدمات رسانی به مسافران عبوری از جاده ها مبادرت دارند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: از رانندگان گذری از محورهای 2 طرفه در خواست می شود از سبقت غیرمجاز و سرعت غیرمجاز خودداری کنند.
به گزارش ایرنا طی بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر جو ناپایداری می باشد، طی امروز در بعضی ساعات افزایش ابر، بارش باران و برف، وزش باد نسبتا شدید در نوار شمالی استان شدید و در ارتفاعات مه، از روز یکشنبه بتدریج کاهش ابر و کاهش محسوس دما پیش بینی می شود.
طی این گزارش کمینه دمای هوای این استان منفی سه درجه سانتیگراد و بیشنه آن 10 درجه بالای صفر سانتیگراد اعلام شده است.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
3007/6042/ 7185 خبرنگار: ربابه صانعی، کبری علی آبادی ** انتشار دهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخ دهید