خانه / دسته‌بندی نشده / ایرنا لرستان برگزیده جشنواره رسانه و رفاه شد

ایرنا لرستان برگزیده جشنواره رسانه و رفاه شدبه گزارش ایرنا، جشنواره رسانه و رفاه با هدف هم صدایی اهل رسانه ، دانشگاهیان و سیاست گذاران در جهت مبارزه با فقر و افزایش رفاه مردم 25 مهرماه همزمان با روز جهانی مبارزه با فقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
در این جشنواره 300 اثر در زمینه فقر زدایی و شناسایی عوامل ایجاد فقر در قالب های مختلف گزارش توصیفی، تحلیلی، یادداشت، مصاحبه و آسیب های اجتماعی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که 40 اثر به مرحله اولیه داوری این جشنواره راه یافت که پس از بررسی و داوری پایانی، 17 اثر در مرحله نهایی برگزیده شد.
آثار ارسال شده به دبیرخانه پس از بررسی های اولیه و راهیابی به بخش داوری که با حضور استادان با سابقه رشته روزنامه نگاری و علوم اجتماعی دانشگاه ها برگزار شد، در نشستی با حضور دانشجویان رشته جامعه شناسی، کارشناسان حوزه های مربوطه و در حضور صاحب اثر هم مورد بررسی و داوری قرار گرفت.
پنج شرکت کننده برتر هر بخش 2 روز قبل از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره با حضور در کارگاه تخصصی جشنواره یاد شده در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به ارائه اثر خود پرداختند و سپس به پرسش های دانشجویان و کارشناسان حاضر علوم اجتماعی پاسخ دادند.
نقد سیاستهای غلط اجرایی در حوزه فقرزدایی، تاثیر بیکاری در افزایش فقر و بزهکاری، نقش فقر در افزایش اعتیاد و تاثیر آن بر خانواده، تاثیر فقر در افزایش آمار طلاق، تاثیر فقر در افزایش حاشیه نشینی، تغییرات اقلیمی و مهاجرت از روستاها به شهرها، تاثیر فقر در زندگی زنان بی سرپرست و بدسرپرست، تاثیر فقر در افزایش آمار کودکان کار، تاثیر فقر در افزایش آمار معلولان هشت محور این جشنواره بوده است.
1920/6060
خبرنگار:مهری میردریکوند**انتشاردهنده:محمد علیدوستیانتهای پیام /*


پاسخ دهید