خانه / دسته‌بندی نشده / امر به معروف موجب بیمه شدن اسلام در مقابل افکار انحرافی می شود

امر به معروف موجب بیمه شدن اسلام در مقابل افکار انحرافی می شودمولوی عبدالصمد کریم زایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اهمیت جایگاه امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه اسلام اظهار داشت: اجرای این فریضه الهی با استفاده از شیوه های درست و همه جانبه و فراگیر امکان پذیر است.
وی افزود: بدون شک اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر مانع از به وجود آمدن زمینه ای برای ضربه زدن دشمن به باورهای حاکم و منحرف کردن افکار اقشار مختلف مردم می شود.
وی ادامه داد: بی اعتنایی و بی تفاوتی نسبت به این فریضه الهی به طور قطع موجب ایجاد بستر سلطه اشرار و افراد ناشایست بر سرنوشت مردم خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: امر به معروف و نهی از منکر 2 فریضه اصلی و الهی هستند که باید مبنا و سرلوحه تمام امور قرار گیرند.
مولوی کریم زایی اظهارداشت: بی توجهی و کمتر پرداختن به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر نقش مهمی در به خطر افتادن منافع دین مبین اسلام داد.
وی با تاکید بر اینکه همه در قبال اجرای این فریضه الهی مسئول هستند، بیان کرد: امام حسین(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و به شهادت رسید و مسلمانان باید ادامه دهنده راه این امام بزرگوار باشند.
به گزارش ایرنا از سال 1371 شمسی تاکنون هر ساله هفته اول محرم الحرام به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر بمنظور یادآوری اصلی ‌ترین هدف جهاد والا و الهی امام حسین (ع) یعنی احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.
قرآن کریم در سوره آل عمران، آیه 104می فرماید: وَلتَکُن مِنکُم أُمَّةٌ یَدعُونَ إلَی الخَیرِ و یَأمُرونَ بِالمَعروفِ و یَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ و أولئِکَ هُمُ المُفلِحونَ
باید در میان شما گروهی باشند تا مردم را به خیر دعوت نمایند و امر به معروف و نهی از منکر کنند ؛ ایشان همان رستگارانند.
7314**3042 **6081 خبرنگار: محمد هادی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخ دهید