خانه / دسته‌بندی نشده / امام جمعه ارومیه: استعمارگران به دنبال تقابل بین ادیان و اقوام در منطقه هستند

امام جمعه ارومیه: استعمارگران به دنبال تقابل بین ادیان و اقوام در منطقه هستندبه گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه با بیان اینکه همه پرسی کردستان باعث نگرانی مسلمانان منطقه شده است، افزود: غرب و استعمارگران در تلاش هستند تا کشورهای مسلمان این منطقه را تکه تکه کنند تا زمینه سلطه آنان بیش از پیش فراهم شود.
وی با تاکید بر اینکه مومنان از این مسئله ناراحت هستند، اظهار کرد: در ایران ترک، کرد، فارس و غیره با وحدت و برادری در کنار هم زندگی می کنند و این زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان در جمهوری اسلامی ایران یک الگو و سرمشق برای کشورهای منطقه به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه عراق مشکلات بسیاری را متحمل شده و با گروه های تکفیری مبارزه کرده است، افزود: امروز آخرین نفس های این گروهک های تروریستی به گوش می رسد و نابودی کامل آنان نزدیک است.
وی با اشاره به اهمیت ماه محرم اضافه کرد: هدف از قیام امام حسین(ع) بندگی خداوند متعال بود و در مراسم های عزاداری نیز باید به فرهنگ سازی در این مورد شود.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: معنویت و شعائر الهی باید در مجالس عزاداری حفظ شود تا نتیجه این مجالس دوری از معصیت و بندگی خداوند باشد.
وی با اشاره به اینکه تقویت تقوا هدف از عزاداری های ماه محرم است، بیان کرد: روح معنویت و عبادت باید در مجالس عزاداری احساس شود و اگر غیر از این باشد، این مجالس برای حسین(ع) و در راه نهضت او نیست.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اهمیت نماز ظهر عاشورا نیز ادامه داد: اگر نماز نباشد، دین فایده ای ندارد زیرا نماز واجبات مسلم دین است؛ مسئولان استانی باید زمینه برگزاری نماز ظهر عاشورا را بیش از پیش و به نحو احسن فراهم کنند.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی اظهار کرد: مجالس عزا باید در عصر عاشورا بیشتر برگزار شود اما در برخی اوقات شاهد این امر هستیم که در عصر عاشورا مجالس عزا ختم می شود.
به گزارش ایرنا نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی و با حضور پر شور مردم در مصلای امام خمینی(ره) ارومیه برگزار شد و نمازگزارن به سینه زنی در سوگ حضرت ابا عبدالله الحسین پرداختند.
8135/3072
** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید