خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار اصفهان گسترش همکاری علمی و گردشگری با سوئیس را خواستار شد

استاندار اصفهان گسترش همکاری علمی و گردشگری با سوئیس را خواستار شدبه گزارش ایرنا، رسول زرگرپور دوشنبه در دیدار ‘ولفگانگ آمادوس برولهارت’ ( WOLFGANG AMADEUS Bruelhart ) که در تالار اشرف اصفهان برگزار شد، با اشاره به گسترش همکاری های ایران و سوئیس پس از اجرای برجام، گفت: نقشه راه همکاری های دو کشور تدوین شده باید در این مسیر، گام برداشت.
وی با اشاره به اینکه اصفهان با برخورداری از دانشگاههای بزرگ و معتبر و 330 هزار دانشجو، پس از تهران، دومین استان دانشگاهی کشور است گفت: زمینه توسعه مبادلات علمی همچنین اعزام استاد و دانشجو بین دانشگاههای این استان و سوئیس امکانپذیر است و در این زمینه مدیریت استان اصفهان آمادگی کامل دارد.
استاندار اصفهان همچنین با اشاره به افزایش پنج برابری ورود گردشگران خارجی به اصفهان پس از اجرایی شدن برجام، گفت: برای توسعه همکاری ها در زمینه صنعت گردشگری نیز علاقه مند به همکاری با سوئیس و در این راستا آماده میزبانی از تورهای این کشور برای حضور در اصفهان هستیم.
وی بیان کرد: آمار ورود سالیانه گردشگران خارجی به اصفهان اکنون به بیش از پنج میلیون نفر رسیده و هدفگذاری مدیریت استان این است که طی 2 سال آینده این آمار به 2 برابر ( 10 میلیون گردشگر) افزایش یابد.
زرگرپور با اشاره برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در چند کشور اروپایی و استقبال اروپایی ها از این رویدادها، آمادگی اصفهان برای برگزاری هفته فرهنگی سوئیس در اصفهان و اعزام هنرمندان اصفهان برای برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در سوئیس را اعلام کرد.
وی با اظهار خرسندی از گسترش روابط ایران و سوئیس پس از اجرایی شدن برجام ابراز امیدواری کرد که سفر معاون خاورمیانه وزارت امور خارجه سوئیس و سفیر جدید این کشور به اصفهان زمینه ارتقای گسترش همکاری های اصفهان و سوئیس را فراهم کند.
در ادامه این دیدار، مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه سوئیس آمادگی کشورش برای همکاری با اصفهان در زمینه های مختلف صنعت گردشگری، علوم و فناوری اعلام کرد.
مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه سوئیس به همراه سفیر این کشور در تهران برای دیدن اثار تاریخی به اصفهان سفر کرده است.
سوئیس کشوری در اروپای غربی است که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.
این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با 39 هزار دلار برای هر نفر از بالاترین ‌ها در جهان است.
بررسی مبادلات تجاری ایران و سوییس نشان می دهد در 10سال گذشته ارزش صادرات ایران به این کشور کاهشی قابل توجه داشته است.
صادرات ایران به سوییس در سال 1385، 19میلیون و 900هزار دلار بود که در سال 1393 به 10میلیون و 700هزار دلار رسید.
فرش و کف پوش نسجی، زعفران، گل و غنچه از اقلام صادراتی ایران به سوئیس است.
در مقابل ذرت دامی، لوبیای سویا، کنجاله ، روغن خام سویا، انواع دانه ها و مکمل های دارویی مهمترین کالای صادراتی سوئیس به ایران را تشکیل می دهد.
2093 ** خبرنگار : دواتگر** انتشار: سلطانمرادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید