خانه / دسته‌بندی نشده / آیین خطبه خوانی شب شهادت حضرت امام رضا (ع) در مشهد

آیین خطبه خوانی شب شهادت حضرت امام رضا (ع) در مشهدبه گزارش ایرنا، در این مراسم سنتی که با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی و خادمان و خدمتگزاران بارگاه منور رضوی برگزار شد، بیش از 6 هزار خدمه رسمی، تشرفی و افتخاری حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) حضور داشتند.
در اجرای این مراسم خادمان در حالی که لاله های شمع در دست داشتند، گردآگرد صحن انقلاب اسلامی در صفوف منظم ایستاده و به خطبه خوانی شب شهادت حضرت امام رضا (ع) که توسط یکی از مداحان قرائت شد، گوش سپردند.
پیش از خطبه خوانی شب شهادت حضرت امام رضا (ع)، تولیت آستان قدس رضوی با تسلیت سالروز شهادت این امام همام، ولایت پذیری را راه نجات بشریت در جهان معاصر دانست.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی گفت: شریعت دارای احکام و آیات و بایدها و نبایدهایی است که همه آنها انسان را به سوی یک هدف سوق می دهد.
وی افزود: اساس و زیربنای یک جامعه تزکیه شده و با معرفت، توحید است و در این جامعه روابط براساس دین و آموزه های دینی شکل می گیرد.
وی اظهار کرد: بسیاری تلاش کردند مدیریت دینی را از مدیریت سیاسی جدا کنند اما از ابتدای تشکیل جامعه دینی از سوی پیامبر مکرم اسلام (ص) به مردم گفته شد که عدم اطاعت از رسول خداوند و حکم قرآن و اطاعت کردن از کفار، پیشروی انسان در مسیر قهقرایی و ارتجاعی خواهد بود.
حجت الاسلام رئیسی گفت: آنچه امروز جامعه اسلامی را دچار مصیبت و مشکل کرده، اطاعت نکردن از حکم قرآن و پیروی از کفار است.
وی افزود: رمز تسلط امویان و عباسیان بر سرنوشت مسلمانان، فراموش کردن جایگاه ولایت و رمز پیروزی مسلمانان و نظام اسلامی ایران، ولایت پذیری بوده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: حضرت امام رضا (ع) ولایت پذیری را به مسلمانان آموختند و امروز به برکت عاشورای حسینی، بصیرت آفرینی های حضرت امام رضا (ع) و به برکت خون شهدا، مردم با پذیرش سخنان حضرت ثامن الائمه (ع) راه ولایت پذیری و عدالت خواهی را پیدا کرده اند.
وی گفت: رمز بیداری ملت های مسلمان، شهدای عالیقدر هستند و امروز نگاه ملت ها به کشور ایران و آستان ملکوتی حضرت امام رضا (ع) است.
وی افزود: اگر دانشگاه، حوزه علمیه، علما و بزرگان، هنرمندان و اصحاب رسانه تلاش کنند، کلام حضرت امام رضا (ع) را نشر دهند، جامعه عاشق آن حضرت خواهد شد.
حجت الاسلام رئیسی اظهار کرد: نگاه جوامع امروز، به سخنان اهل بیت (ع) است و مسئولیت جامعه دینی بیش از گذشته شده است.
وی گفت: انقلاب اسلامی و ولایت پذیری مردم ایران به برکت سخنان و آموزه های حضرت امام رضا (ع) است که بهترین نعمت برای مردم این کشور است.
آیین خطبه خوانی شب شهادت حضرت امام رضا (ع) امسال برای نخستین بار به صورت همزمان در بقاع متبرکه و آستان های مطهر سراسر کشور نیز برگزار شد.
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7489 / 6053انتهای پیام /*


پاسخ دهید