خانه / دسته‌بندی نشده / آیت الله علم الهدی: قیام سیدالشهدا (ع) انقلاب ارزشها بود

آیت الله علم الهدی: قیام سیدالشهدا (ع) انقلاب ارزشها بودآیت الله سید احمد علم الهدی دوشنبه شب در مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: هر چند با قیام حضرت امام حسین (ع) حکومت، جریان اقتصادی و ساختار جامعه عوض نشد اما ارزشها در جامعه تغییر کرد.
وی اظهار کرد: تا قبل از قیام سیدالشهدا (ع) ارزش در پول، قدرت سلطه گری، چاپیدن و خوردن بود اما بعد از انقلاب عاشورا، ارزش به فداکاری، ایثار و مقابله با ظلم و ستم و جان دادن در راه خدا تبدیل شد.
وی با بیان اینکه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در جامعه ای قیام کرد که از نظر اصول انسانیت ساقط شده بود گفت: حضرت امام حسین (ع) چون برای خدا قیام کرد از تهدید دشمن به کشتن و ایجاد خطر باکی نداشت و به این امور در راه خدا تن داد اما هدف را در عمق دلها و مغزها نشاند.
آیت الله علم الهدی افزود: یکی از مشکلات ما این است که عمق واقعه کربلا را نمی فهمیم و بیشتر به جنبه های عاطفی آن توجه می کنیم.
وی اظهار کرد: توصیه موکد رهبر معظم انقلاب به جامعه، دانشگاه، عالم، حوزه علمیه و دانشجوی انقلابی نیز، انقلاب ارزشها است.
وی گفت: جامعه و دانشگاه غیر ارزشی، ایستا و غیر انقلابی است و در مقابل آن، دانشگاه انقلابی برای رسیدن به نقطه عظمت، استقلال و آزادی یک ملت، هدفمند و پویا است و با اوج گیری در مسائل بزرگ فناوری به نقطه هدفمند استقلال و آزادی می رسد و در مقابل قدرتهای سلطه گر می ایستد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
7507/ 6053 خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


پاسخ دهید